Oktobarski Data Science meetup – podaci u avio industriji
Ako je iko pomislio da će oktobar proći bez Data Science meetupa, prevario se! Ovomesečno druženje je zakazano za 18. oktobar u 18 časova. Na meetupu ćemo imati prilike da slušamo predavanje Marka Vasiljevskog koji preko tri godine svoje poznavanje Data Science uspešno koristi u avio industriji.
Marko Vasiljevski će tokom predavanja pokriti širok spektar tema koje se tiču podataka u avio industriji – prikupljanje podataka, njihova priprema i obrada, analitika sa ciljem unapređenja bezbednosti u avio saobraćaju. Zašto avioni imaju različit broj senzora, zašto Airbus i Boing koriste različite standarde, šta predstavljaju podaci koji se prikupljaju… Verujemo da ne znate odgovore na ova pitanja.
Marko Vasiljevski je diplomirao na Fizičkom fakultetu u Beogradu, a više od tri godine je zaposlen u kompaniji Flight Data Services gde je obavljao različite poslove iz oblasti Data Science, a trenutno je Lead Data Scientist. Za svoj posao kaže da je zabavan, ali i vrlo odgovoran. Promociju bezbednosti u avio saobraćaju smatra svojom obavezom zbog čega je redovan učesnik na mnogobrojnim konferencijama posvećenim ovoj oblasti.
Oktobarski meetup će biti održan u beogradskom Startit Centru, Savska ulica 5. Druženje počinjemo u 18 časova. Svoj dolazak možete potvrditi na Data Science Srbija Meetup.com stranici.